DAGRIS logotipas
Menu
Close Menu
Ratų suvedimas

Ratų suvedimas - tai triguba nauda: saugumas (trumpesnis stabdymo kelias), ekonomija (mažesnės kuro sąnaudos), ilgaamžiškumas (mažiau dėvisi padangos);

Ratų suvedimas

Kasdien važinėjant automobiliu dėvisi pakabos detalės, vairuotojai neišvengia smūgių į duobes, kol galiausiai pasikeistus ratų geometrijos parametrams, pradedamas justi automobilio vairavimo diskomfortas. Šie pokyčiai yra neišvengiami. Ratų suvedimas – tai tikslių techninių parametrų atstatymas, profesionalus kampų sureguliavimas. Šių korekcijų tikslas yra stabilus, saugus, lengvai valdomas automobilis, padangų ilgaamžiškumas, tiesus važiavimas lygiu keliu.

Automobilio ratai yra statmeni kelio dangos paviršiui ir lygiagretūs vieni kitiems. Norint užtikrinti tinkamą automobilio stabilumą, valdymą, ratai yra nustatomi tam tikru kampu kėbulo ir važiuoklės elementų atžvilgiu. Neteisingai sureguliuotas suvedimas yra pagrindinė, bet ne vienintelė, didesnio padangų susidėvėjimo priežastis, todėl šią užduotį vertėtų patikėti profesionalams.

Daugelio automobilių modelių pakabos konstrukcija leidžia lengvai reguliuoti suvedimą, išvirtimą bei kasterį. Kiekvienam automobilio modeliui suvedimo parametrai yra griežtai fiksuoti, turi fiksuotas galimas paklaidas. Ratai sureguliuojami horizontalioje padėtyje, matuojant atstumo tarp priekinių ir galinių ratuose esančių diskų taškų skirtumą.

Matavimams naudojame modernius stendus, įrangą, garantuojančią aukštą atliekamų darbų kokybę. Didelis matavimų tikslumas pasiekiamas duomenis perduodant infraraudonųjų spindulių kameromis bei apdorojant juos procesoriumi. Visi darbai atliekami itin profesionaliai, panaudojant turimas praktines žinias ir kokybišką įrangą.

Kodėl ratų suvedimas yra svarbus?

Saugumas. Jūsų automobilio būklė turi tiesioginės įtakos saugiam vairavimui kelyje. Tai ypač aktualu vairuojant blogomis oro sąlygomis. Siekiant, jog stabdymo kelias būtų saugus, o atliekant manevrus automobilis išlaikytų stabilumą, būtina atlikti suvedimą.

Ekonomiškumas. Periodiškai atliekant suvedimą sumažėja degalų sąnaudos, kadangi pasipriešinimas kelio atžvilgiu yra mažesnis. Tokiu būdu galite sutaupyti iki 10% degalų.

Ilgaamžiškumas. Ratų kampų sureguliavimas garantuoja tolygų padangų dilimą eksploatacijos metu. Pasinaudojus šia paslauga, važiuoklės dalys, padangos savo eksploatacines savybes išlaikys net iki 50% ilgiau nei įprastai.


 

Kada būtina atlikti suvedimą?

pastebėjus netolygų padangų nusidėvėjimą (dažniausiai padangos kraštų);

pajutus vairo traukimą į šoną, važiuojant lygiu keliu ir palaikant vienodą greitį;

pastebėjus pakrypimus į skirtingas puses, didinant greitį arba stabdant;

pasikeitus vairo centravimui;

pasunkėjus vairo grįžimui į pradinę padėtį jį išsukus;

pravažiavus kiekvienus 20 000 km arba profilaktiškai, kas 10 000 – 15 000 km.

atsitrenkus į bordiūrą arba įvažiavus į duobę;

atlikus kai kuriuos automobilio remonto darbus (vairo traukių, antgalių, pakabos svirčių keitimas, kėbulo ar skersinės sijos deformacijų taisymas, vairo kolonėlės nuėmimas ir t.t.)

Jei norite, kad automobilio stabdymo kelias būtų trumpesnis, manevruojant Jūsų transporto priemonė išliktų stabili ir jaustumėtės saugūs net ir blogomis oro sąlygomis, pasirūpinkite kokybišku ratų suvedimu. Jo metu sureguliuosime ratų kampus, turinčius įtakos automobilio judėjimui bei degalų sunaudojimui. Tai padės jaustis saugiau, nes automobilis geriau laikysis judant, bus gerokai lengviau valdomas, sumažės rizika slysti į šoną.

Visuomet galime patikrinti jūsų transporto priemonės būklę. Geometrijos patikra reikalinga tam, kad sužinotumėme, ar automobilis yra tinkamas naudoti, patikimas. Po patikros išduodame ataskaitą.

 

Darbus atliekame su specialia matavimo įranga.

 

Darbų kainos:       

 

Pakabos patikra10 eur
Geometrijos patikra35 - 40 eur
Geometrijos patikra su pažyma TUVLITAI50 eur

 

 

Registracija

Suvedimo lapas
Suvedimo stendas